CHINA SPEED TRAINS

Alates 2015. aasta septembrist pakub Silvirom OÜ oma klientidele otsest raudteeveoteenust Hiinast Euroopasse ja vastupidi. Nimetatud teenust hakatakse pakkuma laiarööpmelisel Põhja raudtee trassil. Piiride ületamisel laaditakse konteinerid Euroopa / Hiina tüüpi vagunitest SRÜ territooriumil kasutatavatesse laiarööpmelistesse vagunitesse ja vastupidi. Euroopas toimub ümberlaadimine laiarööpmelistest vagunitest standardsetesse vagunitesse spetsiaalsetes terminalides Malaszewiczes (Poola) põhjasuunas ja Tšopis (Ukraina) / Dobras (Slovakkia) või Zahonys (Ungari) lõunasuunas. Kaug-Idas on peamisteks ületuspunktideks  Dostõk (Kasahstan) / Alashankou (Hiina), kus teenindatakse Chongqingist tulevaid ronge.

Üheks teenuse olulisemaks eeliseks on tunduvalt lühem transiitaeg võrreldes merevedudega. Keskmine transiitaeg üksiksaadetiste puhul on 21 päeva, marsruutrongide kooseisus olevate saadetiste puhul umbes 14–16 päeva.

Antud teenuse raames pakub Silvirom OÜ täiskonteinervedude ja osakonteinervedude teenust ühesuguse transiitajaga. Pakutav teenus on suurepärane alternatiiv lennu- ja meretranspordi kõrval.

Läbisõidu piiripunktid:

Еuroopa: Lõunasuunaline marsruut: Tšop (Ukraina) / Dobra (Slovakkia); Lõunasuunaline marsruut: Tšop (Ukraina) / Zahony (Ungari)

Аasia: Lõunasuunaline marsruut: Dostõk (Kasahstan) / Alashankou (Hiina);

Peamised teenindusregioonid (***):

Еuroopa: Poola, Tšehhi, Slovakkia, Ungari, Saksamaa, Austria, Sloveenia, Itaalia

Aasia: Harbin, Shenyang, Changchun, Dalian, Beijing, Tianjin, Qingdao, Shanghai, Chongqing, Inchon, Pusan, Seoul

***Muud regioonid: nõudmisel.